ul. Główna 20, 76-251 Kobylnica
województwo pomorskie
Uchwała nr XXX/265/2026
| jakiego organu | Rady Miejskiej w Kobylnicy |
|---|---|
| z dnia | |
| w sprawie | poboru w drodze inkasa podatku rolnego od osób fizycznych, podatku od nieruchomości od osób fizycznych, podatku leśnego od osób fizycznych, łącznego zobowiązania pieniężnego oraz wyznaczenia inkasentów i określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso |
| status uchwały | obowiązująca |
Na podstawie art.18 ust. 2 pkt. 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz. U z 2025r, poz. 1153 ze zm.), art. 28 § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity: Dz. U z 2025 r. poz. 111 z późn. zm.) oraz art. 6b ustawy z dnia 15 listopada 1984 r., o podatku rolnym (tekst jednolity: Dz. U z 2025 r., poz. 1344), art. 6 ust. 8 oraz 6a ust. 1 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o podatku leśnym (tekst jednolity Dz. U. z 2025 r. poz. 176.) oraz art. 6 ust.12 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (tekst jednolity Dz. U z 2025 r. poz. 707 ze zm.), Rada Miejska w Kobylnicy uchwala, co następuje:
§ 1. Zarządza się pobór od osób fizycznych, w drodze inkasa, na terenie sołectw Gminy Kobylnica: podatku rolnego, podatku od nieruchomości, podatku leśnego oraz łącznego zobowiązania pieniężnego.
§ 2. Inkasentami należności określonych w § 1 na terenie sołectw Gminy Kobylnica są osoby wskazane w załączniku nr 1 do uchwały.
§ 3.
- Określa się wynagrodzenie za inkaso w wysokości 9 % od sumy zainkasowanych kwot od osób fizycznych z tytułu podatku rolnego, podatku od nieruchomości, podatku leśnego oraz łącznego zobowiązania pieniężnego.
- Wynagrodzenie, o którym mowa w § 3 ust. 1 nie może przekroczyć kwoty 3500 zł brutto za okres rozliczeniowy. Za okres rozliczeniowy przyjmuje się kwartał roku kalendarzowego.
§ 4. Z chwilą wejścia w życie niniejszej uchwały, traci moc Uchwała Nr XV/132/2025 Rady Miejskiej w Kobylnicy z dnia 13 marca 2025 roku w sprawie poboru w drodze inkasa podatku rolnego od osób fizycznych, podatku od nieruchomości od osób fizycznych, podatku leśnego od osób fizycznych, łącznego zobowiązania pieniężnego oraz wyznaczenia inkasentów i określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso.
§ 5. Wykonanie Uchwały powierza się Burmistrzowi Kobylnicy.
§ 6. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego.